SU-100 panssarintorjuntavaunu. 1980 luvun Neuvostoliittolainen lelu, paketissa.
Käyttämätön SU-100, alkuperäinen paketti, aitoa CCCP tuotantoa.
Neukkulainen SU-100 oli 1945 käytössä ollut panssarintorjuntavaunu, jota edelleen näkee Pohjois-Korean, Vietnamin ja muutaman muun maan käytössä, sekä ilmeisesti myös Venäjän käytössä Ukrainassa.
Nämä ovat aitoa ja alkuperäistä 1980 luvun tuotantoa, ainakin paketin merkinnät näin väittävät, osassa on suomalaisia markka-aikaisia hintalapppuja paikoillaan, ovat mitä ilmeisimmin E-osuusliikkeen jäämistöä.
Lelu on valmistettu metallista, kommunistisen realismin vuoksi emme tiedä mitä metallia on käytetty, puhumattakaan maalista ja muista osista, joten aiheellista on varoittaa esineen syömisestä, nuolemisesta ja polttamisesta.
Ykstyiskohdat USSR tuotannolle harvinaisen hyvät, ja enimmäkseen jopa paikkansa pitävät, 1:43 mittakaavaa on yritetty käyttää valmistuksessa.
Oiva lahja niille joilla on jo kaikkea, poikkeuksellisen hyvä Ukrainan sota aiheisiin askarteisiin.
EI SAA ANTAA LAPSILLE, LELUSTA VOI IRROTA PIENIÄ OSIA TAI MAALIA
OMINAISUUKSIA:
Mitat: 14(+putki 10cm )x7x5cm
Paino n. 250g
Käyttämätön, laaatikot avaamattomia.
HUOM!
On mahdollista että jokainen yksilö ei ole aivan kuvien mukainen, tämä CCCP valmistusstandardista johtuen.